TOCEB

TOCEB – TRANSFER WIEDZY DOTYCZĄCEJ ENERGOOSZCZĘDNYCH BUDYNKÓW

2013-1-AT1-LEO05-09494

Głównym celem projektu TOCEB był transfer, dostosowanie i przetłumaczenie  innowacyjnej treści szkolenia zamieszczonej na platformie e-genius do krajów partnerskich biorących udział w projekcie: Czechy, Polska, Litwa i Włochy. Dodatkowo powstała wersja angielska platformy. Obecnie platforma e-genius dostępna jest w języku niemieckim oraz w pięciu innych językach.

Platforma dostępna jest pod linkiem: www.e-genius.at.

e.genius dotyczy planowania i wznoszenia energooszczędnych budynków, renowacji cieplnej budynków, systemów solarnych, ogrzewania słonecznego oraz chłodzenia z wykorzystaniem energii naturalnych. Materiały szkoleniowe składają się ze ścieżek nauczania wspartych przykładami wziętymi z życia codziennego oraz materiał audiowizualny.

Wszystkie materiały są objęte wspólną licencją Creative-Commons Licence. Materiały mogą być dowolnie modyfikowane i wykorzystywane przez użytkowników, pod warunkiem, że nie będą wykorzystywane do celów komercyjnych.

Platforma e-genius została stworzona przez GrAT – Centerum Technologiczne – Politechnika Wiedeńska. Platforma jest kluczowym elementem inicjatywy szkoleniowej wprowadzonej przez austriackie Ministerstwo Transportu, Innowacji i Technologii.

www.toceb.eu

Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl