Wydarzenie organizowane jest w ramach obchodów 200-lecia Politechniki Warszawskiej i stanowi ważną platformę dialogu pomiędzy środowiskiem akademickim, absolwentami, przedstawicielami branży budowlanej oraz partnerami instytucjonalnymi Wydziału.
Program Kongresu poświęcony będzie zarówno podsumowaniu dorobku polskiej inżynierii lądowej, jak i dyskusji o współczesnych wyzwaniach stojących przed sektorem budownictwa i infrastruktury. Uczestnicy porozmawiają m.in. o wpływie zmian klimatycznych na inwestycje, transformacji technologicznej, zrównoważonym rozwoju oraz kierunkach rozwoju nowoczesnej infrastruktury.
Objęcie patronatem Kongresu przez PZPB wpisuje się w działania Związku na rzecz wzmacniania współpracy pomiędzy branżą budowlaną a środowiskiem naukowym oraz wspierania rozwoju kompetencji przyszłości w sektorze budownictwa.
Rejestracja uczestników trwa do 25 maja 2026 r. Liczba miejsc jest ograniczona.
Więcej informacji na stronie WIL.