Prezydent Zełenski przybył w środę do Polski z oficjalną wizytą, pierwszą od czasu rozpoczęcia przez Rosję agresji na Ukrainę w lutym 2022 r. Spotkał się m.in. z prezydentem Andrzejem Dudą i premierem Mateuszem Morawieckim oraz wziął udział w Polsko-Ukraińskim Forum Gospodarczym.

Pierwotny plan został zmieniony a do spotkania Wołodymyra Zełenskiego z samorządowcami i przedstawicielami organizacji pozarządowych zaangażowanymi w pomoc uchodźcom z Ukrainy doszło na Zamku Królewskim o godz. 18.00.

Wśród kluczowych organizacji zaproszonych udziału w spotkaniu znalazł się także 🔥 #PZPB, który reprezentował Jan Styliński👏– prezes PZPB i Konrad Wyrwas👌– dyrektor ds. strategii rozwoju.

– Chcemy budować wspólną przyszłość, dlatego ta wizyta jest tak zaplanowana: poprzez nasze spotkanie aż do spotkań także z przedstawicielami biznesu, które nazwaliśmy forum biznesowym (…).To nie jest tylko kwestia odbudowy Ukrainy ze zniszczeń wojennych. Głęboko wierzymy w to, że odbudujemy wspólnie Ukrainę piękniejszą niż była – powiedział prezydent Andrzej Duda.