Szanowni Państwo,

Z radością informujemy, że środki finansowe zebrane podczas tegorocznej aukcji 6 Charytatywnego Balu Karnawałowego Budownictwa i Infrastruktury zostaną przekazane dla Fundacji UNAWEZA, a dokładnie – jako wsparcie programu ?MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym?.

O FUNDACJI UNAWEZA

Fundacja UNAWEZA została założona przez Martynę Wojciechowską w 2019 roku. Daje skrzydła podopiecznym poprzez wyrównywanie szans ekonomicznych, społecznych i prawnych. Zapewnia dostęp do edukacji, opieki medycznej oraz spełnia marzenia. Pomaga w Polsce i na krańcach świata. Teraz skupia swoje działania również na młodych ludziach w ramach projektu ?MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym?.

MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym

Zainicjowany przez Fundację UNAWEZA Martyny Wojciechowskiej projekt MŁODE GŁOWY ma na celu rozwijanie u młodych ludzi poczucia sprawczości, wzmocnienie u nich poczucia własnej wartości oraz zachęcenie ich do korzystania z pomocy. Głęboko wierzymy, że cele te można osiągnąć tylko wtedy, gdy zaangażuje się w działanie zarówno młodych, jak i rodziców oraz nauczycieli. Zależy nam również na wspieraniu systemowych zmian, które przyczynią się do poprawy kondycji psychicznej dzieci i młodzieży oraz usprawnienia sektora wsparcia psychicznego młodych.

W I etapie projektu MŁODE GŁOWY zostało przeprowadzone badanie na temat zdrowia psychicznego, poczucia własnej wartości i sprawczości wśród młodych osób. W badaniu wzięło udział 184 000 młodych osób z całej Polski. Tak kompleksowe badania pozwoliły nam zdiagnozować skalę oraz charakter wyzwań, z jakimi mierzą się dzisiaj młodzi ludzie i stały się dla nas punktem wyjścia do opracowania bezpłatnego programu profilaktycznego ?Godzina dla MŁODYCH GŁÓW?. W tym momencie objętym jest nim już 300 000 dzieci i młodzieży z ponad 1 500 szkół z całej Polski.

Projekt MŁODE GŁOWY opiera się na trzech kluczowych filarach, które mają ogromne znaczenie dla zdrowia psychicznego młodych ludzi. Oddajemy młodym głos, normalizujemy sięganie po pomoc i dostarczamy narzędzi potrzebnych do przezwyciężania kryzysu psychicznego. Naszym celem jest uświadamianie młodym ludziom, czym jest pierwsza pomoc psychologiczna i dlaczego może ona uratować czyjeś życie.

Ogromnie liczymy na Państwa otwarte serca i chęć pomocy, bo tegoroczny cel jest bliski wielu z nas.
Jesteśmy przekonani, że osiągnięcie tak wspaniałego progu finansowego, jak w ubiegłym roku, jest w zasięgu ręki.

Serdecznie dziękujemy za Państwa hojność!

 

Więcej informacji znajdą Państwo na www.mlodeglowy.pl.