W trzy czerwcowe soboty ERBUD zaprasza do Centrum Nauki Kopernik na warsztaty budowlane dla dziewczynek. To element szerszej strategii związanej z promocją zawodu inżynierki wśród kobiet i wspieraniem równości w branży.

Budownictwo od lat zmaga się z dużym niedoborem kadr. Na tle Europy relatywnie niewielki procent studentów polskich uczelni technicznych stanowią kobiety. Stąd nietypowy pomysł ERBUD, który od lat podejmuje temat równouprawnienia w branży i serią inicjatyw zachęca kobiety do kariery

II edycja programu Młode MajstERki to okazja do swobodnego eksperymentowania, ćwiczenia zdolności manualnych oraz rozwijania kompetencji przyszłości, związanych z podejmowaniem nowych wyzwań i testowaniem własnej kreatywności. Program warsztatów stworzyli wspólnie eksperci z Centrum Nauki Kopernik oraz inżynierki ERBUD-u, które wezmą także gościnnie udział w warsztatach. W ich trakcie młode adeptki budownictwa w wieku 6-9 lat będą mogły wypróbować różne narzędzia budowlane, zmierzyć się z konstrukcyjnymi wyzwaniami, poznać składniki zaprawy murarskiej czy spróbować swoich sił w budowaniu ściany z cegieł. Celem było zorganizowanie „brudnych”, autentycznych prac, oddanie atmosfery i warunków jak najbliższych prawdziwej budowie. Taka formuła warsztatów, dla takiej grupy wiekowej nie miała do tej pory miejsca na rynku zajęć dla dzieci.

Warsztaty startują 3 czerwca i odbędą się w 3 kolejne soboty. Bilety są dostępne pod adresem www.kopernik.org.pl/klarabuduje w cenie 29 zł. Każda uczestniczka i uczestnik otrzymają pakiet startowy, w którym znajduje się m.in. wydana przez Fundację ERBUD bestsellerowa książka „Klara buduje”.
Patronat nad warsztatami objął Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej.