21 września o godzinie 20.00 odbędzie się Gala wieńcząca obchody 25-lecia działalności Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa. Uroczystość odbędzie się w reprezentacyjnym gmachu Filharmonii Narodowej w Warszawie. Podczas Gali zostaną wręczone okolicznościowe medale PZPB oraz premierowe statuetki Primus Inter Optimos – nagrody dla przedsiębiorców branży budowlanej, którzy sprawne zarządzanie firmą, łączą ze wspieraniem inicjatyw gospodarczych i społecznych, współuczestnicząc zarazem w działaniach na rzecz środowiska i branży.

Jubileusz uświetni koncert w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Filharmonii Narodowej i chórów akademickich Politechniki Warszawskiej, Politechniki Białostockiej i Tibi Domine pod batutą Dariusza Zimnickiego.

Wysłuchamy utworów m.in. Christophera Tina, Giuseppe Verdiego, Georga Handla, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Stanisława Moniuszki czy Henry’ego Purcella.

PROGRAM GALI

20.00 – uroczysta inauguracja

20.15 – wręczenie nagród Primus Inter Optimos i medali 25-lecia

20.45 – koncert Orkiestry Kameralnej Filharmonii Narodowej oraz Akademickiego Chóru Politechniki Warszawskiej, Akademickiego Chóru Politechniki Białostockiej i Tibi Domine

22.00 – koktajl

[learn_more caption=”Czytaj więcej”]

Chór Kameralny Tibi Domine powstał w 2011 roku, a jego członkami są studenci i amatorzy muzyki chóralnej. Chór ma na swoim koncie występy w warszawskich kościołach, udział w konkursach chóralnych. Współpracuje z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Chór działa przy parafii Najświętszego Zbawiciela w Warszawie, dyrygują Justyna Pakulak i Dariusz Zimnicki.

Chór Politechniki Białostockiej powstał w 1977 r. Od grudnia 1997 roku kieruje nim Wioletta Miłkowska. Chór tworzą studenci, absolwenci i pracownicy Politechniki Białostockiej. W jego repertuarze znajdują się utwory a cappella z różnych epok – świeckie i sakralne, jak również formy wokalno-instrumentalne. Grupa koncertuje w Polsce i na świecie.

Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej powstał z inicjatywy Jego Magnificencji Rektora PW, prof. Jerzego Woźnickiego w styczniu 2001. Trzon chóru stanowią studenci i absolwenci PW, ale należą do niego również studenci innych warszawskich uczelni. Chór corocznie uczestniczy w koncertach z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli; nagradzany w licznych festiwalach i konkursach międzynarodowych.

Dyrygent – Dariusz Zimnicki

Absolwent Konserwatorium Wileńskiego oraz Akademii Muzycznej w Warszawie, doktor habilitowany sztuk muzycznych. W latach 2002-04 dyrygent związany z Warszawską Operą Kameralną, obecnie adiunkt w Katedrze Dyrygentury Chóralnej i dyrygent asystent chóru mieszanego UMFC oraz wydziałowego zespołu wokalnego.

Od roku 2004 prowadzi Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej oraz Chór Archikatedry Warszawskiej. Z powodzeniem występuje na krajowych i zagranicznych festiwalach oraz konkursach (ponad 20 nagród). Członek komisji artystycznej Federacji Caecilianum.[/learn_more]

Primus Inter Optimos – Idea nagrody Pierwszych Spośród Największych

Z okazji jubileuszu 25-lecia PZPB Rada Związku podjęła decyzję o przyznaniu nagród Primus Inter Optimos firmom, które w szczególny sposób wpłynęły na kształtowanie i rozwój polskiego rynku budowlanego.

Głównym zamierzeniem inicjatorów wyróżnienia jest docenienie zarówno przedsiębiorstw należących do naszej organizacji, jak i tych, które przysłużyły się rozwojowi branży, a działają poza naszymi strukturami.

Założono cztery główne kryteria wyboru takich firm:

  • Postępowanie fair-play wobec partnerów, podwykonawców oraz własnego personelu. W aspekcie tym ważna jest również godna naśladowania polityka społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR).
  • Zbudowanie trwałej pozycji konkurencyjnej w danym segmencie rynku.
  • Zbudowanie stałej wartości przedsiębiorstwa i zaufania do marki na polskim rynku budowlanym.
  • Dbałość o wysoką jakość świadczonych usług i/lub dostarcznych materiałów.

W zamkniętym głosowaniu dokonano wyboru firm, które otrzymały nominację do nagrody.

Oficjalne ogłoszenie wyników odbędzie się podczas samej Gali.