Zgodnie z decyzją Rady PZPB do grona firm członkowskich PZPB zostały przyjęte nowe podmioty.

?? Członkiem zwyczajnym została firma Leango – dostarczająca na rynek usługi i rozwiązania IT, których implantacja wspomogą efektywną gospodarkę odpadami budowlanymi. Portal rynekodpadow.pl stworzony przez Leango, umożliwia znalezienie odbiorcy odpadów w wybranej lokalizacji. Na platformie dostępna jest również aplikacja BDO manager https://bdomanager.pl, która usprawnia obsługę BDO i umożliwia monitorowanie odpadów w firmie. Funkcjonalności systemów są dostosowane zarówno dla małych firm jak i dużych korporacji budowlanych.

?? Członkami wspierającymi zostali:

  • Kancelaria prawna RKKW ? KWAŚNICKI, WRÓBEL & Partnerzy Radcowie Prawni i Adwokaci Sp. K. dysponująca wyspecjalizowanym zespołem prawników, uczestniczy w najbardziej wymagających projektach, głównie z zakresu prawa spółek handlowych, prowadzenia postępowań sądowych oraz arbitrażowych, w tym sporach budowlanych oraz złożonych projektach infrastrukturalnych o charakterze transgranicznym, transakcjach fuzji i przejęć (M&A). Reprezentuje klientów w postępowaniach przed KIO, przygotowuje oraz negocjuje skomplikowane umowy handlowe (w tym w szczególności umowy o roboty budowlane zawierane na bazie warunków kontraktowych FIDIC).
  • TB GROUP Sp. z o.o. ? firma dostarczająca systemy sygnalizacji pożarowej EBL produkcji Panasonic polskim i ukraińskim klientom. Spółka skupia się na dystrybucji stałych wodnych urządzeń gaśniczych wiodących producentów: Rapidrop, Reliable i Viking. Firma prowadzi działalność nie tylko na polskim rynku, ale również na terenie Europy Środkowo-Wschodniej oferując urządzenia, które spełniają najwyższe światowe standardy norm i jakości.

?? Członkiem zbiorowym zostało Stowarzyszenie Wykonawców Elewacji ? zrzeszające 18 firm wykonujących głównie prace na elewacjach głównie w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Poznaniu i Łodzi. Organizacja pracuje nad zmianami przepisów dotyczących ustawiania rusztowań na budowach wspólnie z PIGR oraz nad wprowadzeniem jednolitych przepisów odbiorów prac elewacyjnych przez inspektorów.

Wszystkim firmom gratulujemy i cieszymy się na współpracę z Państwem.