Po wielu latach, ruszyła kolejna z ciekawych inwestycji w centrum stolicy ? Nowy Sezam (Centrum Marszałkowska). Biurowiec, który powstanie na miejscu starego Sezamu, będzie mieć dziesięć nadziemnych i trzy podziemne kondygnacje. Budynek będzie miał około 13 tys. m2 powierzchni biurowej.
Kondygnacje podziemne budynku Nowy Sezam, wykonane metodą podstropową z podparciem słupów zaszalowanych z zastosowaniem systemu Alfa, będą bezpośrednio połączone z liniami metra M1 i M2 (skrzyżowanie ulic Świętokrzyska i Marszałkowska). Pod tym względem będzie to pierwszy i jedyny taki obiekt w Polsce.
Palisander zaopatruje ?Nowy Sezam? w systemy szalunkowe oraz w rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo na placu budowy i terenów przylegających ? szczególnie ważne w tak ruchliwym miejscu jak centrum Warszawy. Do prac związanych z wysokimi stopami wykorzystano podparcie z wież ID 15 oraz podpory MEP. Wieże ID 15 charakteryzują się prostotą montażu, dzięki czemu skracają czas pracy przy ich wznoszeniu. Podpory MEP z kolei dają większe możliwości dopasowania się do zmiennej geometrii stropu i stanowią doskonałe uzupełnienie podparcia wieżowego.