Mamy za sobą pierwszą edycję Olimpiady Sportowej Branży Infrastruktury i Budownictwa. Dopisali zawodnicy, kibice i nawet pogoda!

To sportowe spotkanie zgromadziło ponad 200 osób ? zawodników z dziewięciu firm budowlanych zrzeszonych w Polskim Związku Pracodawców Budownictwa oraz rzeszę kibiców, a wśród nich także dzieci, dla których organizator przygotował specjalne atrakcje.

W olimpiadzie wzięło udział dziewięć drużyn, które konkurowały w siedmiu dyscyplinach sportowych:

  • piłce nożnej,
  • streetballu,
  • tenisie ziemnym,
  • siatkówce plażowej,
  • biegach przełajowych,
  • brydżu / szachach,
  • pływaniu

oraz trzech konkursach dodatkowych:

  • tenisie stołowym,
  • przeciąganiu liny,
  • piłkarzykach.

Do sportowej rywalizacji przystąpiły reprezentacje firm:
– Budimex,
– Erbud,
– Doka,
– Palisander,
– PBDI,
– Porr,
– Strabag,
– Unibep,
– Warbud.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej, uhonorowane złotym pucharem, zajął Strabag, który zgromadził 77 punktów. Na drugiej pozycji uplasował się Porr z 74 punktami, na trzeciej PBDI z 71 punktami. Kolejne pozycje zajęli reprezentanci Budimeksu (60 punktów), Erbudu (59 punktów), Palisandra (56 punktów), Warbudu (55 punktów), Unibepu (54 punkty) i Doki (42 punkty).

Nieco inaczej wyglądała klasyfikacja w poszczególnych konkurencjach. W piłce nożnej najlepsi okazali się reprezentanci Budimeksu, którzy zdobyli złoty medal. Na drugim miejscu znaleźli się zawodnicy z firmy Porr, trzecie wywalczyli zawodnicy ze Strabaga.

W streetballu złoto zdobyli reprezentanci PBDI. Drugie miejsce na podium przypadło zawodnikom z Porra, a trzecie reprezentantom Unibepu.

W tenisie ziemnym kobiet złoto zdobyła reprezentantka Strabaga, srebro reprezentantka Porra, a brąz trafił do PBDI. W tenisie ziemnym mężczyzn złoto również trafiło do Strabaga. Srebro wywalczył reprezentant Erbudu, brąz ? reprezentant Doki.

Zacięta, wyrównana walka w siatkówce plażowej zakończyła się zwycięstwem Budimeksu. Kolejne miejsca zajęły Strabag i Palisander.

Najlepsza w biegach przełajowych okazała się reprezentacja Erbudu, kolejne miejsca zajęli reprezentanci Palisandra i Budimeksu.

Kolejną dyscypliną, która wywołała zaskakująco duże emocje, były rozgrywki brydżowe. Po zaciętej walce zwyciężył Strabag. Na drugim miejscu uplasował się Unibep, a na trzecim Erbud. W rozgrywkach szachowych najlepszy był reprezentant Warbudu. Drugą pozycję zajął Strabag, trzecią ? Budimex.

Zawody pływackie ? sztafetę 2 x 50 m stylem dowolnym zwyciężyło PBDI. Kolejne pozycje zajęli odpowiednio reprezentanci Porra i Unibepu. W rywalizacji kobiet stylem dowolnym 1. miejsce zajęła reprezentantka PBDI, drugie ? Porra i trzecie ? Palisandra. Wśród mężczyzn najlepszy w stylu dowolnym był zawodnik z Erbudu. Drugą pozycję zajął przedstawiciel Warbudu, trzecią ? Porra.

Dużym zainteresowaniem kibiców cieszyły się również konkursy dodatkowe.

W przeciąganiu liny najlepsi byli przedstawiciele Doki. Kolejne miejsca zajęli odpowiedni zawodnicy Budimeksu i PBDI.

Po zaciętej grze w piłkarzyki zwyciężyła drużyna Porra, drugie miejsce PBDI a trzecie ? Strabaga.

W tenisie stołowym zwyciężył zawodnik Strabaga, zaraz za nim uplasowało się PBDI, a trzecie miejsce przypadło firmie PORR.

Po pierwszej edycji Olimpiady Sportowej Branży Infrastruktury i Budownictwa jesteśmy pewni, że warto zorganizować kolejną, z jeszcze większą reprezentacją branży. Mamy nadzieję, że zachęceni relacjami kolegów z zaprzyjaźnionych firm, do sportowej rywalizacji przystąpią kolejni zawodnicy. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom Olimpiady, a także ich rodzinom, przyjaciołom i znajomym, którzy przyjechali do Józefowa kibicować naszym sportowcom.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom wyników i życzymy jeszcze lepszych za rok!