Pierwsza z inwestycji mieści się w Oławie przy ul. Paderewskiego. Na inwestycję złożą się trzy 4 -kondygnacyjne budynki mieszkalne ze 144 mieszkaniami wykończonymi w standardzie „pod klucz”. Do zadań generalnego wykonawcy będzie należała także budowa osiedlowej infrastruktury – miejsc postojowych, zjazdów publicznych, dróg, chodników, placu zabaw czy wiat rowerowych. Termin składania ofert upływa 13 sierpnia. 

Z kolei inwestycja w Sianowie to 168 mieszkań przy ul. Słowackiego. Teren, na którym powstanie nowe osiedle znajduje się we wschodniej części Sianowa. Niespełna dwuhektarowa działka, która została wskazana przez samorząd jest otoczona przez tereny zielone, a jedynie od zachodu graniczy z wielorodzinną zabudową mieszkaniową. Osiedle będzie się składało z siedmiu trzypiętrowych budynków, które pomieszczą 168 mieszkań o średniej powierzchni 50 mkw. Będą to lokale od jedno- do czteropokojowych, które zostaną wykończone „pod klucz”. W każdym z projektowanych budynków znajdą się mieszkania przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

PFR Nieruchomości do końca roku planuje ogłosić postępowania przetargowe na wybór generalnych wykonawców łącznie dla 1,7 tys. mieszkań. Będą to inwestycje w: Nowym Targu, Zgorzelcu, Katowicach, Poznaniu oraz Wrocławiu. Przy wyborze partnera do realizacji inwestycji spółka PFR Nieruchomości zwraca uwagę nie tylko na cenę wykonania inwestycji, ale również na jakość oraz doświadczenie firmy biorącej udział w przetargu.

Więcej informacji o wszystkich postępowaniach znajdą Państwu tu: https://nieruchomosci.pfr.pl/przetargi/