Emocje po sobotnim Piątym Balu Charytatywnym Budownictwa i Infrastruktury jeszcze nie opadły, zatem czas na podsumowania i podziękowania.

Nasi cudowni Goście podczas całego wieczoru mogli bawić się przy muzyce live trzech formacji: orkiestry The Engineers Band, zespołu BB Band oraz zespołu HLA 4transplant. Każda z nich zaproponowała odmienne brzmienia ? od klasycznych coverów, którym towarzyszyła 20-osobowa orkiestra, przez muzykę taneczną po rockowe brzmienie z istotnym przesłaniem o roli transplantacji w życiu każdego człowieka.

Aukcję 12 dzieł sztuki przeprowadziła Anita Wolszczak-Karasiewicz z Domu Aukcyjnego Art in House. Jej nieprawdopodobna żywiołowość podtrzymywała gigantyczne emocje podczas licytacji. Przypomnijmy, że udało nam się zebrać aż 418.000 zł ? to absolutny rekord wszystkich edycji. Dziękujemy za Państwa cudowne serca i pamiętamy, że ?Najbardziej niezmiennym i ważnym pytaniem życia jest: Co robisz dla innych?? Martin Luther King Jr.

Przypomnijmy, że celem charytatywnym tegorocznego Balu było wsparcie działalności Fundacji dla Transplantacji, której misją jest promowanie transplantacji, jako formy ratowania życia. Fundacja prowadzi dwie ogólnopolskie akcje. Pierwsza to #12GodzinDlaŻycia, której celem jest zbiórka pieniędzy na aparaturę OCS Heart TransMedics ? obecnie jedyny sprzęt na świecie służący do transportu pobranego do przeszczepu serca. Dzięki niej czas na dostarczenie organu do przeszczepu wydłuża się z 4h (transport w lodzie) aż do 12 godzin. To czas bezcenny dla kardiologów i ich pacjentów! Drugą akcją Fundacji jest #ZostawSerceNaZiemi ? projekt, którego zadaniem jest wzmocnienie woli bycia dawcą w naszym społeczeństwie.

Szanowni Państwo, Drodzy Goście ? to był zaszczyt i czysta przyjemność, móc się z Państwem spotkać. Duma nas rozpiera, że tą niewiarygodną kwotą możemy wesprzeć działalność Fundacji dla Transplantacji.

Nie zapominajmy o niej na co dzień, bo liczy się każdy drobny gest.

A my ? dziękujemy i do zobaczenia za rok!