Dziś w Stalowej Woli odbywa się niecodzienne wydarzenie z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy ? wystawa ?Od COP do gospodarki 4.0? Stalowa Wola 2020.

W wystawie bierze udział ponad 70 firm z całego kraju, pokazując potencjał i siłę polskiej gospodarki. Wśród partnerów wydarzenia znajdują się m.in. Liugong Dressta Machinery ? firma członkowska PZPB, Huta Stalowa Wola S.A., czy Superior Industries Production Poland. To wydarzenie do świetna okazja do spotkań biznesowych, dlatego z ramienia PZPB biorą w nim udział Jan Styliński, prezes PZPB, Konrad Wyrwas i Damian Kaźmierczak.

Prezydent Duda odwiedził także Hutę Stalowa Wola S.A., należącą do Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Zapoznał się z profilem produkcyjnym i potencjałem technologicznym zakładu oraz spotkał się z zarządem spółki i pracownikami.

– ?Byłem przed chwilą w Hucie Stalowa Wola. Muszę powiedzieć, że jestem pod ogromnym wrażeniem. To jest właśnie nowoczesna gospodarka ? to, co na przestrzeni ostatnich lat tutaj, dosłownie obok, się zdarzyło: wielka zmiana, jaka nastąpiła, rewitalizacja, reindustrializacja. Ten zakład jest przykładem tego, jaka powinna stawać się Polska ? polska produkcja, świetnie przygotowane kadry, rozwój, na który cały czas położony jest ogromny nacisk i olbrzymia ambicja, aby tworzyć dla Polski, ale nie tylko w tym znaczeniu, żeby mogła wykorzystywać ich produkty akurat polska armia, bo produkowane tam są bardzo ważne elementy naszego uzbrojenia, działając w ramach procesu modernizacji polskiej armii. Ale także po to, by stawało się to produktem eksportowym, naszym kolejnym hitem, którym będziemy mogli poszczycić się na świecie, który będzie od nas nabywany, dzięki czemu będzie się rozwijała nasza gospodarka i potencjał naszego państwa?