Z przyjemnością informujemy, że Jan Styliński ? Prezes Zarządu Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa wziął udział w 11 edycji konferencji GICC ? Global Infrastructure Cooperation Conference, która odbyła się w Seulu w dn. 19-20 września. Prezes Styliński uczestniczył w spotkaniu na zaproszenie Pana Won Hee-ryong – Ministra ds. Ziemi, Infrastruktury i Transportu a PZPB został wskazany jako jedyna organizacja reprezentująca polski sektor budownictwa.

Gospodarzem spotkania było Ministerstwo Ziemi, Infrastruktury i Transportu, partnerem ? koreańskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, a uczestnikami – wysocy rangą urzędnicy odpowiedzialni za rządowe projekty infrastrukturalne, główne agencje zamawiające, instytucje finansowe.

GICC 2023 była platformą wymiany międzynarodowych doświadczeń w briefingach projektowych, okazją do spotkań z firmami z obszarów nowoczesnych technologii, infrastruktury, elektromobilności, budownictwa inteligentnych metropolii oraz energetyki. Podczas konferencji rozmawiano także o współpracy na rzecz odbudowy Ukrainy ze szczególnym naciskiem na zastosowanie inteligentnych rozwiązań budowlanych, zaangażowania w poprawę infrastruktury transportowej oraz idei priorytetowego wsparcia budownictwa mieszkaniowego.

Prezes Styliński podczas swojego wystąpienia zaprezentował potencjał polskiego sektora budownictwa oraz doświadczenia polskich przedsiębiorstw w obszarze nowoczesnego budownictwa w kraju i zagranicą.

Prezesie ? duma nas rozpiera!