Wczoraj na Stadionie Narodowym zakończył się II Kongres Rozwoju Kolei ? ?Przyszłość i perspektywy? organizowany wspólnie przez spółki Grupy PKP.

W 9 panelach dyskusyjnych wzięło udział w sumie ponad 50 prelegentów, a jednym z nich był Jan Styliński ? prezes PZPB, który uczestniczył w debacie ?Współpraca z polskimi producentami, wykonawcami w zakresie budowania lepszej kolei?

II Kongres Rozwoju Kolei to wydarzenie, podczas którego decydenci, liderzy opinii publicznej, przedstawiciele organizacji społecznych dyskutowali na tematy najważniejsze dla kolei i jej klientów, pasażerów – tematy związane z inwestycjami, wykorzystaniem Funduszy Unijnych, ekologią, elektromobilnością, innowacjami, bezpieczeństwem.

Pod dyskusję poddana została także przyszła perspektywa budżetowa, Centralny Port Komunikacyjny oraz rozwój przewozów towarowych. Pierwsza edycja Kongresu Rozwoju Kolei odbiła się szerokim echem nie tylko wśród przedstawicieli branży kolejowej. Wydarzenie zgromadziło ponad 700 uczestników.

W Kongresie wziął udział Prezes Rady Ministrów, ministrowie, posłowie, senatorowie, przedstawiciele samorządów, instytucji naukowych oraz przedsiębiorcy z branży kolejowej. Merytoryczny poziom debat spotkał się z bardzo pozytywnymi opiniami.