Czego możemy spodziewać się na rynku pracy w budownictwie w 2024 roku? W jakim kierunku rozwija się ten obszar? Na co przy wyborze pracodawcy zwracają uwagę inżynierowie i jakie mają oczekiwania finansowe? Te pytania zadaje HRK w swoim najnowszym badaniu, na podstawie którego opracowany zostanie raport „Budownictwo 2024”, którego Polski Związek Pracodawców Budownictwa został Partnerem

Inżynierowie posiadający uprawnienia budowlane są najważniejszą grupą zawodową w tym sektorze. Prowadzona przez zespół HRK Real Estate & Construction ankieta pozwoli na identyfikację profilu i doświadczenia zarówno pracowników, jak i kandydatów na stanowiska w budownictwie. Wyniki badania wspierać będą dostosowywanie miejsc pracy oraz oferty rozwojowej firm do oczekiwań inżynierów.

– Nasze badanie umożliwi zabranie głosu pracownikom, którzy mierzą się z potencjałem i wyzwaniami w branży budowlanej. Z kolei dla pracodawców to szansa na wdrożenie nowych funkcjonalności w strukturach organizacyjnych. Wierzymy, że nasza publikacja stanie się źródłem wiedzy na temat wyborów zawodowych czy potrzeb inżynierów, a także wzrostu zatrudnienia w specjalizacjach zmagających się obecnie z deficytami kadrowymi – mówi Paweł Żywiec, Senior Executive Manager, HRK Real Estate & Construction.

Badanie prowadzone jest metodą CAWI (ang. Computer-Assisted Web Interview) i obejmuje doświadczonych inżynierów z całej Polski, którzy posiadają uprawnienia budowlane.

Jak dołączyć do badania? Zachęcamy do wypełnienia 10 minutowej ankiety na: 🖱 https://www.survio.com/survey/d/budownictwo2024  

🔎 Raport będzie dostępny bezpłatnie w II kwartale 2024, o czym będziemy informować.