Postępowanie na opracowanie technologii wygrała pracownia BBGK Architekci, nie przyznano jednak pierwszej nagrody.
Nietypowym rozstrzygnięciem zakończył się prowadzony przez PFR Nieruchomości konkurs na projekt osiedla z prefabrykatów z myślą o usprawnieniu realizacji programu Mieszkanie+. Nie przyznano pierwszej nagrody, drugą ? ale ze wskazaniem do realizacji propozycji – otrzymała warszawska pracownia BBGK Architekci. Jej projekt został uznany za najbardziej elastyczny i dostosowany do współczesnych potrzeb i wymagań. Trzecie miejsce zajęła firma Unihouse z grupy Unibep ? firmy członkowskiej PZPB, a wyróżnienie Urba Architects z Krakowa. Wystawa pokonkursowa odbędzie się w styczniu.

? Dostrzeżenie możliwości zastosowania technologii prefabrykacji w programie Mieszkanie Plus stanowi bardzo racjonalne spojrzenie na rozwiązywanie problemów budownictwa mieszkaniowego w Polsce ? stwierdził Jan Styliński, prezes PZPB. ? Współczesna prefabrykacja jest skuteczną formą budownictwa mieszkaniowego, wykorzystywaną w wielu wysoko rozwiniętych krajach Europy. Nowoczesna i szybka metoda budowy domów w technologiach prefabrykowanych  z pewnością przyczyni się do zwiększenia efektywności w realizacji inwestycji.

Polski Związek Pracodawców Budownictwa był partnerem przy organizacji Konkursu, a Jan Styliński, prezes Związku, został powołany do grona ekspertów nadzorujących jego przebieg i opiniujących otrzymane zgłoszenia.