Z przykrością informujemy, że z przyczyn od nas niezależnych, jesteśmy zmuszeni do przełożenia daty spotkania E-Akademii PZPB. Nowy termin przypadnie najprawdopodobniej na koniec listopada, a o dokładnej dacie będziemy informować na stronie PZPB i w naszych social media. Prosimy o śledzenie aktualności.

###

Zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Finansów, już od 1 stycznia 2024 roku ma w Polsce wejść w życie obowiązkowe stosowanie Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF). Oznacza to konieczność wysyłania i odbierania wszystkich faktur za pośrednictwem systemu stworzonego przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej, w ramach jednolitej struktury (XML).

Wbrew pozorom, czasu na przygotowanie nie jest dużo. Poziom wpływu KSeF na organizacje jest znaczący i obejmuje nie tylko aspekty technologiczne, ale też konieczność konsultacji z kontrahentami, przeprojektowania istniejących procesów oraz weryfikacji wpływu KSeF na rozliczenia podatkowe. Jednocześnie, w przypadku wielu organizacji proces przygotowania do KSeF nie został jeszcze rozpoczęty i ustrukturyzowany.

Podczas spotkania, eksperci z firmy doradczej Crido, podzielą się swoimi doświadczeniami z przeprowadzonych już projektów wdrożenia KSeF i przybliżą Państwu na co warto zwrócić uwagę w procesie przygotowania do KSeF.

➡️ Agenda

  1. KSeF – kluczowe informacje
  2. Organizacja projektu wdrożeniowego. Ile czasu w praktyce trwa projekt?
  3. Co może zaskoczyć w procesie przygotowania do implementacji KSeF? Jakie ryzyka są często niedoszacowane? Wyzwania wdrożeniowe dla firm budowlanych.
  4. KSeF+, czyli jak w praktyce poprawić organizację i procesy dzięki wejściu w życie KSeF.
  5. Compass KSeF – co powinno zawierać narzędzie do integracji z KSeF

➡️ Na spotkanie szczególnie zapraszamy: członków zarządu, dyrektorów zarządzających, CFO, głównych/-e księgowych/-e, księgowych, tax managerów.

➡️ Zgłoszenie udziału:

  • Spotkanie odbędzie się w formule hybrydowej – w siedzibie PZPB przy ul. Kaliskiej 23 lok. U4 i na platformie Teams.
  • Zgłoszenia uczestnictwa w spotkaniu prosimy rejestrować pod linkiem: https://pzpb.sorga.pl/rekrutacja?r=Warsztaty
  • Każde otrzymane zgłoszenie jest potwierdzone odrębnym mailem. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.
  • Zaproszenie – wersja do pobrania Spotkanie Crido 13.10 KSeF

Prelegenci

Tomasz Loose, Partner Crido, Business and Digital Services jest partnerem zarządzającym zespołem doradztwa biznesowego i digital w CRIDO. Ekspert z zakresu strategii biznesowych i budowania wartości firmy. Prowadzi projekty, których celem jest optymalizacja wyników biznesowych. Posiada wieloletnie doświadczenie w tworzeniu i wdrażaniu strategii  oraz zarządzaniu dużymi organizacjami. W czasie swojej kariery zawodowej był zaangażowany w wiele transakcji związanych z nabyciem, sprzedażą oraz łączeniem przedsiębiorstw, reorganizacjami kanałów dystrybucji oraz projektami restrukturyzacyjnymi. Tomasz posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu biznesem – przez ponad 10 lat był Członkiem Zarządu lub Rady Nadzorczej w spółkach holenderskiego koncernu AkzoNobel w Polsce, Rosji, na Węgrzech, w Skandynawii, w ZEA oraz w RPA. Pełnił również rolę Kontrolera Finansowego w International Paper, zaś karierę zawodową zaczynał w jednej firm z wielkiej czwórki.

Maciej Dybaś, Partner w Crido, Tax Services jest partnerem w zespole podatków pośrednich w CRIDO. Ekspert w zakresie podatku VAT, który doradza polskim i zagranicznym podmiotom z kluczowych sektorów gospodarki, w szczególności firmom posiadającym ograniczone prawo do odliczenia VAT. Realizował projekty związane z analizą poprawności stawek VAT, stosowanych przez przedsiębiorców, w szczególności w branży retail oraz pozwalające na zwiększenie efektywności procesów podatkowych, takich jak na przykład: wdrożenie tzw. Współczynnika Struktury Sprzedaży, czy też odzyskanie podatku nadpłaconego w przeszłości. W ramach prowadzonej praktyki, łączy kompetencje doradztwa podatkowego z doradztwem regulacyjnym, a także doradztwem w zakresie VAT przy złożonych transakcjach fuzji i przejęć. Z branżą doradczą jest związany już od kilkunastu lat. Pracował m.in. w firmach z tzw. Wielkiej Czwórki. Posiada uprawnienia doradcy podatkowego.