W dniach 21-22 czerwca w Inowrocławiu odbędzie się kolejna edycja konferencji Polska Wizja Zero. Jest to obecnie największe w Polsce spotkanie profesjonalistów zajmujących się problematyką projektowania i wyposażania dróg w infrastrukturę oraz ich utrzymania w kontekście bezpieczeństwa ruchu drogowego i bezpieczeństwa pracy na drogach. Tematyka konferencji jest również atrakcyjna dla zagranicznych firm i instytucji. W poprzedniej edycji tego przedsięwzięcia wzięli udział goście z Anglii, Belgii, Czech, Holandii, Niemiec, Norwegii, Rosji, Słowacji, Szwecji i Ukrainy. Łącznie w ubiegłorocznej konferencji uczestniczyło blisko 300 osób.

Od kilku lat rozwijamy tę inicjatywę, a nasze działania wspierają m.in. Instytut Badawczy Dróg i Mostów, Europejska Federacja Drogowa, Instytut Badawczy Ochronnych Systemów, Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie i Stowarzyszenie Linia Życia.

Konferencja odbędzie się w specjalnie wybudowanym miasteczku zlokalizowanym na poligonie doświadczalnym Instytutu Badawczego Ochronnych Systemów w Inowrocławiu, położonym tuż obok największej obecnie w Europie fabryki drogowych barier ochronnych Inter Metal. Połączenie wiedzy teoretycznej z częścią praktyczną – crash testami, czyni Polską Wizję Zero jedynym tego typu merytorycznym i spektakularnym przedsięwzięciem nie tylko w Polsce, ale także w Europie. Zachęcamy do udziału w konferencji.