Śnieżnym wieczorem 12 grudnia w Warszawskim Domu Technika NOT rozbrzmiały dźwięki polskich kolęd w nowoczesnej i tradycyjnej aranżacji oraz kilku świątecznych utworów światowych w wykonaniu Chóru Politechniki Warszawskiej i Orkiestry ?The Engineers Band?.

Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej jest tworzony przez  studentów i absolwentów tej uczelni – młodych i ambitnych śpiewaków realizujących pasję muzykowania zespołowego. ?The Engineers Band? to także studenci, którzy obok prowadzenia licznych badań i eksperymentów, swoje serce oddają również muzyce. Natomiast samo miejsce spotkania nie zostało wybrane przypadkowo. Inicjatorem budowy Domu Technika było Stowarzyszenie Techników w Warszawie, które w 1901 r. postanowiło wznieść okazały gmach koncentrujący życie towarzyskie środowisk technicznych i naukowych. Ten zabytkowy budynek o secesyjnej architekturze realizuje swoje statutowe cele do dziś. Udało nam się zatem połączyć historyczność obiektu z nowoczesnością środowiska budownictwa i infrastruktury oraz młodością i otwartością studentów najlepszej uczelni technicznej w kraju.

Uroczystość zorganizowana po 3 latach pandemicznej przerwy zgromadziła przedstawicieli firm członkowskich PZPB, partnerów biznesowych, naszych przyjaciół, sympatyków, reprezentantów administracji państwowej oraz środowisk naukowych. Mamy nadzieję, że tym sentymentalno-nastrojowym koncertem udało nam się wprowadzić Państwa w przedświąteczny nastrój wyciszenia i zadumy a poziom artystyczny usatysfakcjonował najbardziej wybredne ucho ?

Szczególne podziękowania kierujemy do naszych Donatorów, bez których ten koncert nie mógłby się odbyć. Wyrazy wdzięczności dla: Budimex,  Confirme, Eurovia, Instal Warszawa, Mostostal Warszawa, Mota Engil, Palisander, Ramirent, SEEN Technologie i Strabag.

Do zobaczenia za rok!