Informujemy, że 18 października 2020 w Hotelu Best Western Plus w Warszawie odbyło się Walne Zgromadzenie firm członkowskich Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa.

W obradach uczestniczyło 45 firm członkowskich, z których 39 było uprawnionych do głosowania (pozostali uczestniczyli w obradach w formule online). W związku z wygaśnięciem czteroletniej kadencji władz PZPB, dokonano wyboru nowego składu Rady oraz Komisji Rewizyjnej.

Z przyjemnością informujemy, że jednogłośnie stanowisko Przewodniczącego Rady PZPB zostało powierzone Panu Piotrowi Kledzikowi, Prezesowi PORR SA. Jest to już trzecia kadencja Pana Prezesa ? serdeczne gratulacje!

Do składu nowej Rady PZPB, powołani zostali również:

 1. Dariusz Blocher, Budimex
 2. Jorge Calabuig, Mostostal Warszawa
 3. Bogdan Czapczuk, FBI Tasbud
 4. Nicolas Depret, Eurovia
 5. Barbara Dzieciuchowicz, OIGD
 6. Leszek Gołąbiecki, Unibep
 7. Przemysław Janiszewski, Polimex Mostostal
 8. Rafał Lipiński, Seen Holding
 9. Maciej Michałek, Mota Engil
 10. Cezary Saganowski, Egis
 11. Waldemar Wójcik, Strabag
 12. Michał Wrzosek, Peri
 13. Zbigniew Winkiel, PSBE
 14. Sławomir Żubrycki, Palisander

W skład Komisji Rewizyjnej weszły następujące osoby:

 1. Jan Czyżyk, Instal Warszawa
 2. Dariusz Skowroński, Unibep
 3. Jerzy Werle, Warbud

Serdeczne gratulacje składamy również na ręce trzech nowych Członków Honorowych PZPB. Zostali nimi: Pan Jan Mikołuszko, Pan Wiktor Piwkowski oraz Pan Janusz Zaleski

Dziękujemy wszystkim przedstawicielom firm członkowskich, którzy przybyli na obrady mimo nadzwyczajnej sytuacji epidemicznej, za sprawne głosowanie.
O pracach Rady i Związku będziemy Państwa na bieżąco informować na www.pzpb.com.pl oraz w naszych mediach społecznościowych.