Z przykrością informujemy, że z przyczyn od nas niezależnych, jesteśmy zmuszeni do przełożenia daty spotkania E-Akademii PZPB. Nowy termin przypadnie najprawdopodobniej na początek grudnia, a o dokładnej dacie będziemy informować na stronie PZPB i w naszych social media. Prosimy o śledzenie aktualności.

###

Zapraszamy na webinar E-Akademii PZPB z cyklu Czwartki z prawem – “Mechanizm ograniczeń poboru mocy – jak przygotować się na 20 stopień zasilania”, który odbędzie się 3 listopada w godz. 10.00-11.30 na platformie Teams. 

Podczas spotkania przedstawione zostaną podstawy i uwarunkowana prawne związane z ewentualnym wprowadzeniem ograniczeń dostaw energii elektrycznej przez Radę Ministrów oraz omówione zostanie Rozporządzenia Rady Ministrów z 8 listopada 2021 r. w sprawie szczegółowych zasad i trybu wprowadzania ograniczeń.
Dowiedzą się Państwo także, jakie konkluzje wyłaniają się z dotychczasowych rozstrzygnięć Prezesa URE, również w zakresie potencjalnych kar nakładanych na odbiorców. Ponadto przedstawione zostaną praktyczne wskazówki dla obiorców oraz prawne możliwości mitygacji ryzyk prawnych.

➡️ Spotkanie poprowadzą eksperci kancelarii WKB:

Maciej Szambelańczyk – partner, radca prawny

Współzarządza zespołem prawa energetycznego, jest ekspertem w zakresie prawa energetycznego. Brał udział, z ramienia organizacji branżowych, w pracach sejmowych nad ustawą Prawo atomowe i „specustawą” dot. budowy elektrowni jądrowej. Doradza klientom z branży energetycznej m.in. w kwestiach regulacyjnych, projektach restrukturyzacyjnych oraz przy inwestycjach w nowe źródła wytwórcze, w tym w akwizycjach i rozwoju projektów odnawialnych w Polsce. Reprezentował klientów przed Prezesem Urzędu Regulacji Energetyki zarówno w postępowaniach koncesyjnych, jak i w trakcie rozmów koordynacyjnych, mających na celu zapewnienie niezakłóconego kontynuowania działalności koncesjonowanej przez podmiot przejmujący aktywa energetyczne.

Krzysztof Sikorski – counsel, radca prawny

Członek zespołu prawa energetycznego. Doradza klientom w obszarze prawa energetycznego, m.in. w zakresie odnawialnych źródeł energii. Specjalizuje się w prawie umów handlowych oraz regulacjach związanych z procesem inwestycyjnym źródeł wytwórczych. Przeprowadza analizy prawne due dilligence spółek w związku z planowanymi transakcjami fuzji i przejęć, ze szczególnym uwzględnieniem projektów energetycznych. Reprezentuje klientów w postępowaniach przed Prezesem Urzędu Regulacji Energetyki. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytetu Humboldtów w Berlinie (LL.M. – Deutsches und Europäisches Recht und Rechtspraxis). W ramach programu LLP Erasmus studiował na Uniwersytecie w Bayreuth. Doświadczenie zawodowe zdobywał w jednej z największych niemieckich kancelarii prawnych specjalizującej się w prawie energetycznym.

➡️ Zgłoszenie udziału:

  • Zgłoszenia uczestnictwa w spotkaniu prosimy rejestrować pod linkiem: https://pzpb.sorga.pl/rekrutacja?r=Warsztaty . Każde otrzymane zgłoszenie jest potwierdzone odrębnym mailem. Udział w webinarze jest bezpłatny.
  • Informacji organizacyjnych udzieli: Eliza Kruppik, e.kruppik@pzpb.com.pl, tel. 607 780 820

 Pełna wersja zaproszenia do pobrania: Webinar 3.11 Mechanizm ograniczeń poboru mocy