W ostatni czwartek 7 marca oficjalnie zakończyliśmy I edycję programu mentoringowego Młodzi Liderzy Budownictwa.

Ostatnie spotkanie było okazją do podsumowań i oficjalnej prezentacji raportu „Wybrane problemy branży budowlanej z perspektywy przyszłych liderów”, który przygotowali wszyscy uczestnicy Programu.

To niezwykłe opracowanie traktuje zarówno o roli kobiet w budownictwie i konieczności wyrównania szans w kształtowaniu karier mężczyzna i kobiet, o problematyce odpływu inżynierów i przebranżawiania młodych ludzi kończących kierunki techniczne, o wpływie zmian klimatycznych na sektor budownictwa, o cyfryzacji, nowoczesnych metodach projektowania i technologiach w wykonawstwie i oczywiście – o roli sztucznej inteligencji w budownictwie.
Zapraszamy do lektury raportu „Wybrane problemy branży budowlanej z perspektywy przyszłych liderów”, który mogą Państwo pobrać w wersji PDF. Warto poświęcić czas przy filiżance kawy, bo to aktualne źródło wiedzy oraz ciekawa analizy problematyki z punktu widzenia osób, które z zapałem poznają tajniki tego trudnego sektora.

Program Młodzi Liderzy Budownictwa zainicjowany przez Polski Związek Pracodawców Budownictwa to projekt mający na celu wspieranie młodych profesjonalistów branży budowlanej w kształtowaniu kariery zawodowej w tym m.in. rozwijaniu umiejętności miękkich i doskonaleniu kompetencji przywódczych. Młodzi ludzie w ramach cyklicznych warsztatów mieli możliwość korzystania z wiedzy, doświadczenia i mentoringu liderów branży budowlanej, którzy zaangażowali się w projekt pracując społecznie.

RAPORT „Wybrane problemy branży budowlanej z perspektywy przyszłych liderów” – wersja PDF